קנדלה משיקה מרכזי מצוינות - Center Of Excellence

לאחר המיתוג מחדש והשקת החידושים האסתטיים המובילים בעולם, משיקה חברת קנדלה (סינרון קנדלה לשעבר) מרכזי מצוינות בכל העולם !

 

Candela מובילת הלייזרים העולמית בתעשיית האסתטיקה והרפואה, (סינרון קנדלה לשעבר), משיקה לראשונה מרכזי מצוינות ברחבי העולם - Center Of Excellence - שיהוו חותמת איכות לסטנדרטים בלתי מתפשרים של איכות ותוצאות לרופאים ולמטופלים.

מאז השיקה החברה את תכנית מרכזי המצוינות, נבחרו ברחבי אירופה וארה"ב 4 מרפאות שהוכרזו כמרכזי מצוינות, ועם השקת Center Of Excellence בישראל, קבוצת מרפאות H.Clinic המשלבת את פעילות המרכז הרב תחומי לרפואת עור ילדים ומתבגרים יחד עם המרכז הרב תחומי לטיפולי בלייזר ואסתטיקה, כמרכז המצוינות הישראלי הראשון, שיקבל את ההגדרה המחייבת.

טוביה קלוגהופט, מנהל קנדלה ישראל, אומר כי "Center Of Excellence - מהווה את סטדרנט הזהב, ויאפשר לרופאים השותפים שלנו, בכל מדינה בעולם, לקחת חלק בתכנית שתצעיד את תחום המכשור האסתטי כמה צעדים קדימה, הן מבחינת מחקר, חדשנות ומחויבות לתוצאות מצוינות באמצעות המכשור הטכנולוגי המתקדם בעולם, פרי פיתוח החברה". שותפינו הרופאים, ימצאו במרכזים הללו תכניות הדרכה, הכשרה ולמידה בחסות החברה". מסכם קלוגהופט.

 

 

עבור המטופלים, מרכז מצוינות מהווה תשתית בטחון, אשר בהגיעם למרכז המוגדר מצוינות על ידי CANDELA יודעים שהגיעו למקום שעומד בסטנדרטים בינלאומיים מחמירים.

קבוצת מרפאות H.Clinic נחנכה כמרכז מצוינות ראשון בישראל, ועל מנת לשקף את המחויבות של קנדלה לשותפות הזו, הגיעו ההנהלה הבכירה של מטה החברה מארה"ב, לערב ההכרזה והשקת התכנית גם בישראל.

רובי דוידזון, שותף מייסד, H.Clinic, אומר כי "בקבוצת מרפאות H.Clinic, גאים בקבלת ההכרה על ידי חברת קנדלה העולמית כמרכז מצוינות ארצי, זאת בזכות המומחיות והמחויבות שלנו לספק שירותי רפואת עור ורפואה אסתטית ברמה הכי גבוהה, רפואה זמינה וכן משולבת טכנולוגיות לכלל החולים והמטופלים שלנו. אנו גאים מאוד בצי הטכנולוגיות ובצוות הרופאים והמטפלים שלנו הנותן מענה רפואי ואסתטי נרחב. דבר המאפשר לנו לספק טיפולים מתקדמים ביותר ומקיפים בתחום רפואת עור למבוגרים ולילדים, ובתחום הטיפולים האסתטיים כך שכל מטופל זוכה לחוויה דרמטולוגית מהשורה הראשונה".

 

 

 

על קנדלה:

קנדלה הוא שם המיתוג החדש של חברת סינרון קנדלה, שהתחילה כסינרון - חברה ישראלי מצליחה וכיום החברה הגדולה בעולם לייצור מכשור מקצועי לרפואה האסתטית (הצרת היקפים והפחתת צלוליט, הסרת שיער, הפחתת קמטים, הסרת קעקועים והעלמת ורידים ברגליים).. לאחר שנים ארוכות של ניסיון בענף האסתטיקה, החברה הגלובלית יוצרת שפה עולמית משותפת שתתכתב עם החדשנות הטכנולוגית והבשורה שהיא מביאה לעולם. החברה נסחרת בנאסד"ק, מרכזי הפיתוח שלה נמצאים בישראל ובארה"ב ומוצריה נמכרים בכתשעים מדינות. סינרון, או בשמה העכשווי, קנדלה, היא אחת מהגאוות הישראליות הגדולות ביותר בתחום המכשור הרפואי.

 צילומים  סילביה ג. גולן

 

 

 
 
 
NICOLA FARELLA - המעצב הראשי והבעלים הגיע לארץ במיוחד לכבוד ההשקה 
 
'דיור אינטריורס' משיקה את קולקציית 2020 של המותג האיטלקי FDESiGN בנוכחות המעצב הראשי והבעלים של החברה - ניקולה פרלה. 
 
FDESiGN מתמחה בייצור של מערכות ישיבה וספות המאופינות בעיצוב המשלב בין מסורת איטלקית קלאסית לבין חדשנות עיצובית  . כל הפריטים מיוצרים 100% באיטליה. כל רהיט שיוצא מהמפעל מהווה איזון מושלם בין רגש לפונקציונאליות ומיועד לבטא אינדבידואליות ויוקרה המדברת בעד עצמה מבלי לנקר עיניים. 
 
במוצרי החברה נעשה שימוש בחומרים איכותיים: שימוש במגוון רחב של עורות במגוון צבעים ובעץ איכותי המבטיח עמידות לאורך זמן. כמו כן מתמחה החברה בעבודת אמנות ידנית תוך שימת דגש על הפרטים הקטנים באופן המבטיח את האלגנטיות של הסגנון.
 
 
 
מוצרי החברה מאופיינים במראה אקלקטי, בעל זהות מובהקת שאינה מתפשרת על התאמה לצרכים השונים ומהווים שפה חדשה מודרנית הנסמכת על שימוש בקלאסיקה איטלקית. 
 
הקולקציה הקלאסית – מציגה את הדגמים הקלאסיים של שנות ה 70 שהוכיחו את עצמם לאורך השנים והפכו ל"בסט סלר" עד היום. בקולקצייה זו ניתן לראות את השימוש המובהק בשיטת הקפיטונאז'. שיטת ריפוד זו בה מהודק הבד באמצעות כפתורים ותיפורים במראה של גומות היוצרת מראה יוקרתי, אלגנטי ועשיר. 
בקולקצייה זו המאופיינת בחדשנות עיצובית בשילוב מסורת ניתן למצוא מאפיינים של נפח, תיפורים, ידיות רחבות, תיאטרליות ונוכחות מאסיבית שלא ניתן להתעלם ממנה, גזרות עשירות ומלכותית, וכל זאת מבלי לשכוח את הנוחות.  הטכנלוגיה המדויקת והפונקציונאלית והשימוש בטכנולוגיה עכשווית, מעניקים לדגמים הקלאסיים מראה על זמני. 
 
הקולקציה המודרנית – הקולקצייה מיועדת לאנשים החיים אורח-חיים מודרני ועכשווי. היא  מאופיינת בקווים נקיים מתוחכמים שמתאימים לחללים מרווחים ומשלבת נוחות וטכנולוגיה הפועלת לשיפור איכות החיים. 
אחד הדגמים הבולטים בקולקציה הוא דגם מונזה המאופיין בעיצוב מתוחכם ועל זמני. הקולקציה מורכבת מגזרות פרופורציונאלית ואסטטיות המנגישות את עבודת היד האמנותית שהיא בלב במוצר. הדגמים הם בעלי מימד מודרני ואלגנטי עם דגש על גב הפריט שבד"כ משולבים בו ריקליינרים והוא מאפשר נוחות מקסימלית. 
 
 ברבים מהמושבים נעשה שימוש בטכנולוגית מילוי היוצרת מראה בעל נפח ונוחות ברמה גבוהה מאוד. הפולירוטן הינו חומר מילוי רגיש ללחיצות, החוזר בצורה מושלמת למצבו המקורי על אף שהוא זוכר את תנוחת הגוף שלך ומשחזר אותה. הפוליטרון אינו מכיל רעלים. 
 
בנוסף, במערכות הישיבה משולבת טכנולוגיה חדשנית המאפשרת לפריטים לזוז קדימה ואחורה מבלי שיהיה צורך להרחיקם מהקיר. השילוב בין הצבעים והגדלים של הריהוטים תוכן לייצר מראה עשיר ומתוחכם, אך למנוע  מראה של גודש.
 
קולקציית LIVING – הטרנד האחרון בעולם הריהוט - ספות שנפתחות למיטות. הדגמים בקולקצייה זו הופכים את עיצוב הפנים בבתיים למעניינים ויישימים. הקולקציה עכשווית והקוסמופליטת ומיועדת למי שרוצה למקסם את תחושת הנוחות בביתו מבלי לפגוע בקו העיצובי שלו. 
 
קולקציית LUXURY
קולקצייה זו המיוצרת על פי הזמנה בלבד מיועדת לטירות יוקרתיות, אחוזות ובתים ברמה הגבוהה ביותר. בקולקצייה זו ניתן דגש מיוחד הן לרמת הביצוע של עבודת היד האומנותית הנעשית והן לבחירת חומרי הגלם האיכותיים.
 
על המעצב והחברה: 
ניקולה פרלה נולד למשפחה ברוכת ילדים באלטמורה, כפר קטן בדרום איטליה. על אף שחלם להיות שחקן כדורגל בהיותו ילד, המציאות של החיים, כמו גם החינוך הקפדני של אביו, ניתבו אותו להתמחות בייצור ספות. 
 
בשנים 1975-1985 חוותה אלטמורה את אחת התקופות המשגשגות ביותר מבחינה כלכלית והתחילה בתהליך תיעוש שהוביל לפתיחתם של מספר מפעלים ליצור ספות מערכות ישיבה. מה שזיכה את העיר אלטמורה בכינוי  'עיר הספות'  בעולם כולו.
 
לאחר שסיים את לימודיו התיכוניים בגיל 17 התחיל ניקולא לעבוד באחד מהמפעלים הרבים לספות שבאלטמורה. בשנתיים הראשונות הוא עבד כשוליה. בשנים אלו למד את שלבי תהליכי הייצור השונים החל  משרטוט, דרך הגזירה, התפירה של העור ושילובם של החומרים השונים עד לשלב המוצר הסופי.
 
בזכות כישרונו יוצא הדופן היה ניקולה הנער הראשון שלמד את טכניקת הקפיטונאז. הקפיטונאז הוא סגנון עיצוב המושג באמצעות טכניקה ידני מסורתית מהעתיקות ביותר בה משתמשים לייצור ספות צ'סטרפילד והיא לרוב מיושמת על ידי גברים זקנים. 
 
בשנת 1992, בהיותו בן 20 בלבד הקים ניקולא יחד עם אחיו את חברת הרהיטים הראשונה שלו. החברה גדלה מהר מאוד והעסיקה למעלה מ- 100 עובדים שיצרו ספות לאוכלוסיה שהתמקדה במוצרים שהם Value for money.
 
בשל מחלוקת משפחתית, עזב ניקולה את החברה.  השנים שלאחר מכן היו מאוד קשות עבור ניקולה הא מצא עצמו ללא חברה וללא עבודה. באותן שנים חוותה איטליה משבר כלכלי שהחל בשנת 2007. 
 
 אותו משבר כלכלי שהיה באמריקה תקף גם את איטליה ובמשך 7-8 הוביל לפשיטת רגל ולסגירתם של מפעלים רבים.
 
בתקופה זו הוא פגש במקרה אשת קטיה די-ליאו, מקצוע בתחום הריהוט שהכיר בעבר, שעבדה במשך 10 שנים כמנהלת ייצוא בחברות מובילות. יחד הם החליטו לקחת סיכוי ולפתוח מפעל קטן לייצור ספות ומערכות ישיבה, רחוק כמה שניתן מייצור המוני. מפעל בוטיק המשלב בין התשוקה האיטלקית לעיצוב לורסטיליות  מקסימלית. מפעל של עיצוב שבו לכל פרט משמעות גדולה וכל עיצוב הוא הרמוניה מושלמת בין יופי למטרה. כך נולדה FDESiGN.
 
זו היתה אחת התקופות הקשות ביותר בכלכלה האיטלקית. אך השניים לא הפסיקו לרגע לשנן לעצמם את המנטרה: "האמן בעצמך ואל תוותר".
 
בשנים הראשונות הם עבדו לילות כימים והניחו יסודות מוצקים למפעל שלהם: הם התחילו את דרכם במבנה קטן והעסיקו רק 2 עובדים. במשרדם לא היו חלונות אבל שם הם עיצבו את הדגמים הראשונים, בחרו את הדוגמאות הראשונות של העורות ופיתחו את הקולקציה הראשונה של FDESIGN  . היתה זו קולקציה בסיסית עם מספר קטן של דגמים אולם כל אחד מהם היה מלאכת מחשבת עם תשומת לב קפדנית לפרטים הקטנים, הקפדה על עיצוב, גזרה. יצירה צעירה שהתפתחה ממסורת איטלקית עתיקת יומין.
 
טיפין טיפין הם החלו לכבוש לא רק את השוק המקומי אלא גם החלו צעדיהם בעולם הגדול. תחילה  חדרו לשוק הרוסי היוקרתי. לאחר שהציגו בתערוכת הרהיטים הגדולה ביותר ברוסיה שהתקיימה במוסקבה, פיתחו מוצר ייחודי שיתאים לשוק זה: קולקציה חדשה של ספות נפתחות למיטה מצויידות במכניזם יוקרתי ומכוסות בבדים וחומרי גלם איטלקיים יוקרתיים. 
 
בהמשך פיתחו את הקו המודרני, שעוצב ברוח צעירה לקהל ייעודי החי את החיים העכשוויים. עם קולקציות אלו הם חדרו לשווקים באירופה, ארה"ב וישראל. 
 
בשנת 2016 הציגה החברה לראשונה בתערוכת הריהוט במילאנו קולקציה חדשה ומרהיבה שנועדה להתאים לצרכיהם שללקוחות מרחבי העולם: מערכות ריהוט מושלמות המציגות איזון מושלם שבין רגש לפונקציונאליות. 
יחד עם ציון שגב ושרית פיינשטיין מ'דיור אינטריורס'' ישראל הם מתאימים את  קולקציות  FDESIGN  לדרישות הצרכן הישראלי ומציגים דגמים מרהיבים באולם התצוגה של החברה בשד' הגיבורים 9, א. פולג בנתניה. 
 
לפרטים נוספים: www.diur.net
 
פייסבוק דיור אינטריוס Diur interiors
 
אולם תצוגה ומשרדים: רח' גיבורי ישראל 8 א.ת. פולג
 

שירות לקוחות: 072-392-2281


למכירות: 072-393-9112


This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

תמונות סילביה ג. גולן

 

 

 
 

 

 

HP משיקה בישראל את קולקציית אביזרי הפרמיום לקראת קיץ 2019

 

HP מותג המחשבים והדפסה הגדול בעולם, השיקה בישראל (בטולמנ'ס דוט בית יהושע) את קולקציית אביזרי הפרמיום לקיץ 2019 תחת הקונספט "טכנולוגיות בסטייל". עולם הפרמיום של החברה מתבסס על חדשנות, עיצובים מרשימים, נחשקות ומיתוג מבדל. במסגרת ההשקה, HP תציג תיקי פרימיום וגאדג'טים משלימים למחשב.

 

קולקציית אביזרי הפרימיום של HP לקיץ 2019 עומדת בתפיסת העיצוב והטכנולוגיה החדשנית של החברה הדוגלת בשילוב בין עולמות הלייף סטייל, יוקרה וטכנולוגיה. מעצבי החברה נתנו דגש רב לאיכות החומרים, נוחות השימוש והעיצוב הוויזואלי. קו העיצוב החדשני וזהור החל עם השקת משפחת מחשבי הפרמיום של המותג ובניהם: Spectre, Eilitebook, Envy ו-Zbook

 

תיקי הפרמיום כוללים גימורי זהב ונחושת יוקרתיים, סידור פנימי המאפשר פונקציונליות מקסימלית בחוויית השימוש היומית, רכיבי עור ובד המעניקים הגנה וסיוע למחשבים ולכל  תכולת התיק מפני שריטות ורטיבות. קולקציית הקיץ כוללת את HP ENVY Urban ו-HP Spectre TechTote ובסה"כ 8 תיקים אופנתיים המותאמים לגברים ונשים.

 

 

בפן הטכנולוגי, HP מציגה 2 עכברי פרמיום אלחוטיים, מעוצבים ודקים במיוחד המותאמים לאחיזה נוחה ושימוש מתמשך בכל שעות היום. קולקציית העכברים מעניקה פתרון מקיף  ומשלים לנראות הוויזואלית בשימוש לכל מוצרי החברה, החל ממחשב נייד וכלה במקלדת, עכבר ותיק אופנתי המעניקים מעטפת שלמה של לייף סטייל, יוקרה וטכנולוגיה. 

 

יעל ורשבסקי מנהלת השיווק ב- HPישראל מציינת כי אנו רואים היום מגמה מתמשכת של הצרכן הישראלי אשר לא מוכן לוותר על הנראות החיצונית. אם בעבר דובר רק במותגי הבגדים, כיום נושא האופנה, לייף סטייל והנראות חולש על כל תחומי החיים ובעיקר בתחום הטכנולוגי.  קולקציית טכנולוגיות בסטייל נועדה להעניק את הפתרון ההוליסטי לצרכנים אשר מחפשים איכות בלתי מתפשרת, נראות יוצאת דופן וחווית שימוש יומית. 

 

קולקציית HP ENVY Urban החל מ-270 ₪ 


C:\Users\alexander\Downloads\123456.jpg

קולקציית Spectre TechTote החל מ-160 ₪ 


עכבר HP Z5000 החל מ-103 ₪


עכבר Spectre 700 החל מ-299 ₪

 
צילום מוצרים   יחצ'
יתר הצילום  סילביה גולן
 
 
 
 
 
 

 

רשת ליה לונדון בקמפיין נשי עוצמתי

בהנהגת גולן נהרדעא רשת ליה לונדון יוצאת בקמפיין עוצמתי וייחודי המוקדש כולו לנשים, וקוראת לנשות ישראל בכל המגזרים, בכל הקהילות והגילאים מדן ועד אילת להגיע ליום אודישן ענק ומרוכז עם חגיגת נשיות שלמה.

את המהלך כולו מוביל - גולן נהרדעא, שכחלק ממנו פתח יום אודישנים מרוכז אשר אליו הוזמנו נשים שונות מכל קצוות הארץ להיות השגרירה הבאה של ליה לונדון

קצת על הקמפיין:

הגוף שלך מושלם בדיוק כמו שהוא, אבל חזייה איכותית, שמותאמת לך בדיוק, יכולה לשדרג את הנוחות ואת הרגשת הנשיות שלך
גם את גאה בנתונים הטבעיים שלך ושלמה עם עצמך? אנחנו ממש רוצים לשמוע על זה!
ספרי לנו מהי נשיות בעינייך ויכול להיות שתהיי השגרירה הבאה של ליה לונדון.

קצת על האודישן:

האודישנים לקמפיין יערכו בתאריך 18.7 ויהיו פתוחים לכל אישה, בכל גיל, משקל, גובה וצבע. במהלך האודישנים ייבחרו 10 נשים שיהיו השגרירות הבאות של ליה לונדון.

השגרירות ייהנו מיום צילומים מקצועי, הכולל איפור, שיער וסטיילינג מלא ו- 2 סטים לבחירתן ממגוון הסטים היפיפיים של ליה לונדון.

האודישנים פתוחים לכל אישה מגיל 18.

להרשמה ליום האודישנים הקליקי >> http://bit.ly/2MTpCAx

ליה לונדון

שירות לקוחות 03-6480653

פייסבוק: ליה לונדון - leia London

אינסטגרם:leialondonil

www.leialondon.co.il

 

 

בהשקעה של יותר מ-150 מיליון ש"ח של קרן אדמונד דה רוטשילד, בתום תכנון הנדסי מורכב ומאתגר של החברה לפיתוח קיסריה וחמש שנים של מחקר ועבודה מאומצת של טובי הארכיאולוגים ברשות העתיקות ומומחי רשות הטבע והגניםנחשפו אוצרות שהיו גנוזים מעל 2,000 שנים באדמת קיסריה ושוחזרו קמרונות הנמל

הורדוס כפי שאף אחד עוד לא העז להראות

כבוד נשיא המדינה, ראובן ריבלין והברונית אריאן דה-רוטשילד חנכו את פרוייקט השימור והשחזור האדיר של קמרונות הנמל בגן הלאומי קיסריה ואת מרכז המבקרים החדשני המפגיש את הקהל עם דמותו הנועזת, המורכבת והמסוכסכת של הורדוס - כפי שאיש לא העז להציגה עד היום

נשיא המדינה מר ראובן ריבלין: "קיסריה מושכת מאות אלפי מבקרים מדי שנה, ואני מאמין שבעתיד הקרוב, תיזכה למקומה הראוי כאחד החלונות המרשימים ביותר בעולם אל העבר הקדום. כל כך הרבה מהעיר העתיקה עדיין נמצא מתחת לפני האדמה, כמו מתנה מההיסטוריה המחכה שיגלו אותה." הנשיא ביקש להודות לחברה לפיתוח קיסריה ומשפחת רוטשילד, על תמיכתם שאיפשרה את הפרויקט."

הברונית אריאן דה רוטשילד:

"קיסריה היא מקור השראה לקריאה שלנו ליצירת עתיד משותף ביחד. קרן אדמונד דה רוטשילד פועלת כדי לתת ביטוי לכל הגוונים במרקם האנושי של החברה הישראלית ולהעצים אותם. אני מאמינה שחברה ששואבת את כוחה ממגוון חבריה, אמונותיהם ומסורותיהם היא חברה איתנה, מרתקת ועשירה יותר. יש לנו יעד ומחויבות לשפר את עצמנו כבר היום ולסלול את הדרך לדורות הבאים. עלינו לא רק לדאוג להיסטוריה המשותפת שלנו, אלא גם לכבד את האחריות שלנו בהווה."

 

 

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין והברונית אריאן דה-רוטשילד, חנכו הערב את פרוייקט השימור והשחזור האדיר של קמרונות הנמל שבגן הלאומי קיסריה ואת מרכז המבקרים החדשני שהקימה החברה לפיתוח קיסריה במבנה המונומנטלי שהקים ע"י הורדוס, המלך הבנאי, על מזח הנמל הייחודי שנבנה לחוף הים הפתוח – ראשון מסוגו בעולם העתיק.

את הקמרונות האדירים –  7.40 מטרים גובהם ו- 21 מטרים עומקם, הקים הורדוס ברוחב ממוצע של 5.2 מטר. הקמרונות היוו חלק ממערך האחסנה בנמל ושימשו כבסיס לבימת המקדש שהקדיש לפטרונו - הקיסר אוגוסטוס. המקדש היה לליבה הפועם של העיר המונומנטלית, שהיוותה צומת מרכזית של הכלכלה הגלובאלית והסחר בין מזרח למערב בעת העתיקה.

מרכז המבקרים שהוקם בקמרונות המשוחזרים, משלב עתיקות מאוצרותיה הגנוזים של קיסריה, עם טכנולוגיה חדשנית ומפגיש את הקהל  עם דמותו הנועזת, המורכבת והמסוכסכת של המלך הורדוס - כפי שאיש לא העז להציגה עד היום. שיקום ושיחזור הקמרונות שעמדו בסכנת התמוטטות ממש, היה מורכב במיוחד וארך יותר מחמש שנות עבודה מאומצת ומשולבת של ארכיאולוגים, מהנדסים ואדריכלי שימור. במקביל לחפירה הארכיאולוגית, נדרשה הקמת תמיכות הנדסיות, בדיקה מדוקדקת של יצבות הקירות ושכבות העפר בכל נפחם של הקמרונות ואף פירוק זהיר והרכבה מחדש של קירות המתחם. במהלך החפירה אף נחשף שמאז הוקמו ע"י הורדוס - הקמרונות כבר התמוטטו בעבר ושוחזרו בתקופה הביזנטית. יצוין, כי גם המשחזרים הביזנטיים הקפידו לשמרם במתווה המקורי.

אולמות התצוגה שבלב הקמרונות – על מגוון המיצגים והאוצרות הארכיאולוגיים שנחשפו במהלך החפירות, הונגשו בצורה בטוחה גם לאוכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים. במרכז התצוגה, מוקרנת הפקה בינלאומית של אפוס היסטורי על דמותו המורכבת מאוד של המלך הורדוס. ההפקה המושקעת "מחזירה לחיים" את החזון האדיר, התככים, המאוויים, התשוקות, הרציחות והחלומות הכבירים שחווה הורדוס, ממש כאן - בלב עתיקות קיסריה. הסרט צולם כולו בפורמט אנכי, בהתאמה ל"מסך" - קמרון מקושת, כאמור, בגובה של 7 (!) מטרים, שבנה גיבור האפוס – המלך הורדוס עצמו.  מאות שעות צילום ועריכה, עשרות רבות של ניצבים ואולפנים משוכללים באירופה נדרשו להשלמת החוויה הייחודית שמזמן המרכז החדש למבקרים – בינות למוצגים האותנטיים שנחשפו בחפירות הארכיאולוגיות בנמל, בים ובאזור.

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, ציין בדברי ברכתו כי.....

הברונית אריאן דה רוטשילד, הודתה לנשיא ריבלין ואמרה כי: "קיסריה היא מקור השראה לקריאה שלנו ליצירת עתיד משותף ביחד. קרן אדמונד דה רוטשילד פועלת כדי לתת ביטוי לכל הגוונים במרקם האנושי של החברה הישראלית ולהעצים אותם. אני מאמינה שחברה ששואבת את כוחה ממגוון חבריה, אמונותיהם ומסורותיהם היא חברה איתנה, מרתקת ועשירה יותר. יש לנו יעד ומחויבות לשפר את עצמנו כבר היום ולסלול את הדרך לדורות הבאים. עלינו לא רק לדאוג להיסטוריה המשותפת שלנו, אלא גם לכבד את האחריות שלנו בהווה."

מבצע החפירות, השימור והשחזור של נמל קיסריה בהשקעת עתק של יותר מ-150 מיליון ש"ח, כלל את שימור ושיקום  בית הכנסת העתיק, הקמת טיילת בחומות הצלבניות, שיקום אמת המים הרומית  ושימור ושחזור קמרונות המקדש, בימת המקדש וגרם המדרגות שהוביל אליו.מרכז המבקרים שנחנך מעשיר עוד יותר את חוויית הביקור בגן הלאומי ובנמל קיסריה – מאתרי התיירות המובילים בישראל. הפרויקט הינו נדבך נוסף בעשייה של קרן אדמונד דה רוטשילד בראשותם של הברון בנג'מין והברונית אריאן דה רוטשילד - ממשיכי דרכו של מייסד הקרן, הברון אדמונד דה רוטשילד, הנכד.  זו חולייה נוספת בשרשרת הדורות של משפחת רוטשילד המתמידה בעשייה לביצורה של מדינת ישראל-  בהתיישבות, בתעשייה, במדע, בתרבות ובהשכלה הגבוהה, ברוח חזונו של אבי היישוב, "הנדיב הידוע", הברון אדמונד בנג'מין דה רוטשילד.

קרן אדמונד דה רוטשילד מובילה את הפרוייקט באמצעות החברה לפיתוח קיסריה, בראשות סגן יו"ר הקרן, גיא סברסקי והמנכ"ל מיכאל כרסנטי. עבודות החשיפה, השחזור והשימור של קמרונות הנמל ושכיות החמדה הגנוזות האחרות באדמת קיסריה העתיקה, מנוהלות בפועל על ידי ארכיאולוגים ועובדי רשות העתיקות, בראשותו של ישראל חסון ובתיאום עם מנהלת הגן הלאומי קיסריה - רשות הטבע והגנים, בראשותו של שאול גולדשטיין

במסגרת העבודות נחשפו באחרונה בחפירת רשות העתיקות,  בסמוך לקמרונות, עוד שלשה ממצאים מרגשים:                                      

האחד - רצפת פסיפס מהתקופה הרומית, אשר נמצאה בבית המרחץ שבסמוך אל בימת המקדש והועתקה אל הרחבה שבפתח מרכז המבקרים; רצפת הפסיפס הצבעונית הנושאת דגמים  גיאומטריים, הייתה שייכת למבנה דמוי חצי כיפה, אשר יתכן כי שימש למטרות פולחניות או ציבוריות, ואשר הוקם, ככול הנראה, במהלך המאה ה-2 או בתחילת המאה ה-3 לספירה. זאת, כחלק מהאדרת החזית המערבית של במת המקדש של אוגוסטוס ואלת רומא בקיסריה. קירות המבנה צופו בלוחות שיש, ובחזיתו עמדו שני כנים (פֶּדֶסטָלים) שבמקור נשאו על גביהם פסלים או עיטור אדריכלי אחר.

הממצא הארכיאולוגי השני שנחשף באחרונה במסגרת החפירה - מטמון של כ- 500 מטבעות ברונזה מהתקופה הביזנטית (מאות 6-4 לספירה). המטמון, שזוהה ע"י ד"ר דונלד צבי אריאל מרשות העתיקות. הוטמן, ככל הנראה, בתוך שקיק מעור או מחומר אחר אשר התכלה עם השנים. הוא התגלה בחפירה ארכיאולוגית בעת חשיפת אחד מהקמרונות. בהיעדר בנק, כפי שמוכר לנו היום, המטבעות הוחבאו "מתחת לבלטות" - תחת רצפת מבנה כנסייתי מפואר מהתקופה הביזנטית – ככל הנראה הקתדרלה של העיר, ששימשה כמושב הבישופ. לדברי ד"ר פטר גנדלמן וד"ר עוזי עד, מנהלי החפירה מטעם רשות העתיקות, "יתכן שהטמנת המטבעות קשורה בהקמת מתחם הכנסיה על גבי במת המקדש, שכן ידוע שהכנסייה בתקופה זו לקחה חלק גם בפונקציות המנהליות של העיר". "בעל המטמון לא שב לקחת אותו, וכך מצאנו אותו אנחנו. הסיבה לאי חזרתו תישאר, כנראה, בגדר תעלומה" מוסיף ד"ר גנדלמן.

הממצא השלישי שנתגלה באחרונה, הינו פסיפס הנושא כתובת ביוונית "היודע הכל הושע וברך" – מהמאה ה- 5 לספירה. במהלך חפירה ארכיאולוגית במתחם המחסנים הענק שנבנה בנמל קיסריה בתקופה הביזנטית, התגלתה באחת הכניסות למחסנים כתובת ברכה המיועדת, ככל הנראה, למפעילי המחסנים ולספנים. את הכתובת, הנתונה בתוך מדליון עגול,  פיענחה ד"ר לאה די-סגני מהאוניברסיטה העברית בירושלים. קיסריה בתקופה הביזנטית הייתה עיר נמל שוקקת, מהנמלים הגדולים של האימפריה הביזנטית. שטח המחסנים, ששימשו כמחסני המעבר של האזור כולו, השתרע על מעל 2500 מ"ר וכלל סחורות ציבוריות ופרטיות. בין השאר, נמצאו במהלך החפירה עדויות לסחר עם איטליה, יוון, טורקיה, ואפילו עד אזור אנגליה של היום.

נמל קיסריה ועתיקותיו, הינו מאתרי התיירות הפופולריים ביותר בישראל והכניסה למרכז המבקרים, אותו תכננה ויצרה חברת "בריז קריאייטיב", העוסקת בתכנון ובהקמה של מוזיאונים ומרכזי מבקרים, אינה כרוכה בתשלום נוסף על דמי הכניסה לגן הלאומי. רבבות משפחות ישראליות ומאות אלפי תיירים זרים נהנים מידי שנה בשנה מהמתחם שוקק החיים בכל ימות השנה. מבקרים בתיאטרון הרומי היפהפה, מסיירים לאורך טיילת החומות על ביצוריה ומגדלי השמירה, מתרשמים מבית הכנסת העתיק שמעיד על החיים היהודיים בעיר, פוסעים בין שרידי הארמון והמקדשים ומתפעלים מאמת מים. בחגים ובחופשות נערכות בהיפודרום העתיק שנשתמר באתר מופעי ראווה של רוכבים על סוסיהם. בין לבין ניתן לבלות כמובן בכיכר האומנים, בתי הקפה ומגוון המסעדות המזמינות, לנופו של הים הפתוח.

מרכז המבקרים החדש ייפתח לציבור הרחב החל מ-1.6.19.

הכניסה אינה כרוכה  בתשלום נוסף על דמי הכניסה לגן הלאומי   (39 שקלים למבוגר, 24 שקלים לילד, חינם למנויים).

                               

  א. סרטון דובר עברית – https://youtu.be/mU7jT32i1TQ            

 

צילום הנשיא, הברונית ובתה רוני ריקנר

יתר הצילומים  צילומים סילביה גולן